Czy warto kupić nowy PS5?

Czy warto kupić nowy PS5?

Miłośnicy grania na konsoli z pewnością nie mogą doczekać się przetestowania najnowszego modelu PlayStation 5. Wiele osób kupiło urządzenie jeszcze w przedsprzedaży, inni po premierze, a niektórzy nadal zastanawiają się nad opłacalnością takiej inwestycji. Nowy PS5 nie kosztuje mało, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Trzeba też pamiętać o tym, że nawet jeśli coś jest mocno reklamowane, niekoniecznie musi być ponadprzeciętne.

Kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie!

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto kupić nowy PS5. Zdania na temat tej konsoli są mocno podzielone – nie brakuje zwolenników, jak i przeciwników. Zakup powinien być dobrze przemyślany, bo cena urządzenia jest relatywnie wysoka i w najbliższym czasie nie ulegnie to zmianie. Za model edycji standardowej trzeba zapłacić prawie 2300 złotych, a PS5 bez czytnika płyt kosztuje niecałe 1850 złotych. Nawet w przypadku tańszego modelu nadal trzeba liczyć się z niemałym wydatkiem. Zaletą konsoli najnowszej generacji jest odnowiony system operacyjny – szybki, czytelny, elegancki. Użytkownicy bardzo cenią sobie nowy pad DualShocki, uznając go za najlepszy ze wszystkich, które dostępne są obecnie na rynku. Użytkownicy otrzymują wiele gier na wyłączność i mogą spodziewać się pojawienia kolejnych tytułów w niedalekiej przyszłości.

Minusem będzie ograniczona wsteczna kompatybilność – można zagrać tylko w niektóre gry z poprzedniej generacji. Kolejną wadą będzie brak Dolby Vision i Dolby Atmos w PlayStation 5. Nie ma też Quick Resume, czyli możliwości szybkiego powrotu do wcześniej rozpoczętej rozgrywki. Brakuje również opcji kopiowania plików zapisu na zewnętrzne nośniki. Do zalet konsoli PS5 zaliczyć można wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości PS VR. Gracze cenią sobie też zakładkę preferowanych ustawień wstępnych, co skraca proces pierwszej konfiguracji każdej gry. Plusem będzie również możliwość uruchomienia ich w 120 klatkach na sekundę, przy zachowaniu rozdzielczości 4K, co bez wątpienia mocno uatrakcyjnia wirtualną rozgrywkę. Co więcej, PS5 wzbogacono o ultraszybki dysk SSD, dzięki czemu znika problem z wolnym wczytywaniem danych.

Na razie sklepy nie decydują się na wielkie obniżki, jednak konsola PS5 z czasem będzie w bardziej atrakcyjnej cenie, zwłaszcza jeśli poszukamy na przykład kody rabatowe NEONET. W ostatnim czasie to właśnie ten sklep organizuje najbardziej atrakcyjne zniżki, które warto według nas śledzić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Czy warto kupić nowy PS5?

Leave a Reply