Czy warto zmienić swój styl życia

Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze nastawienie – chcemy zbyt dużo osiągnąć w krótkim czasie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

4 krok

Trzeba wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne dolegliwości dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najcięższe momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze należy mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Czy warto zmienić swój styl życia

Leave a Reply