Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

Czyszczenie komputera to czynność, o której zapomina większość użytkowników zaraz po zakupie tego drogiego sprzętu. Nie trudno jest zapuścić komputer stacjonarny i nagle zdać sobie sprawę, że coś za szybko się nagrzewa. Niestety sprzętem, o którym nie pamięta już kompletnie nikt jest właśnie laptop. A naprawdę niewiele wysiłku będzie nas kosztować znalezienie w internecie instrukcji jak wyczyścić wentylator w laptopie. Tak naprawdę nie jest to absolutnie nic trudnego. I wcale nie oznacza oddania swojego sprzętu do serwisu. Chociaż oczywiście można to zrobić.

Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

jak wyczyścić wentylator w laptopieNajlepiej, jeśli za kilka lub kilkanaście złotych nabędziemy sprzężone powietrze zaopatrzone w cienką rurkę, dzięki której będziemy mogli czyścić nie tylko wentylator, ale również wszystkie inne elementy laptopa -regularnie. Jeżeli jednak nie robiliśmy tego co jakiś czas i nasz laptop zaczął się porządnie przegrzewać należy standardowo odłączyć go od zasilania i rozkręcić na ile pozwala obudowa. Następnie należy skierować strumień sprzężonego powietrza na wentylator w kierunku jego wylotu. Po to, aby powietrze miało szansę zadziałać prawidłowo i wywiać kurz na zewnątrz laptopa. Jeśli kurzu jest za dużo należy pozbyć się go używając do tej czynności delikatnego pędzelka. A na koniec użyć raz jeszcze sprzężonego powietrza.

Zachowajmy ostrożność

W tym wszystkim warto pamiętać, że czyszczenie laptopa powinno się wykonywać jedynie na płaskich, suchych powierzchniach z dala od wszelkich źródeł wilgoci. Nie wolno dopuścić, aby obok naszego sprzętu stał kubek z napojem lub jakiekolwiek inne bezpośrednie zagrożenie sprzętu. Ponieważ uszkodzony płynem laptop będzie po prostu do wyrzucenia. Żaden serwis nie podejmie się naprawy spalonego procesora.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

4 thoughts on “Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

Leave a Reply