Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych

Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych

Amortyzatory pneumatyczne są stosowane dzisiaj coraz częściej. Gdy ulegają uszkodzeniu, nie trzeba kupować nowych elementów tego typu – można skorzystać z ich regeneracji.

Czym są amortyzatory pneumatyczne?

Zawieszenia pneumatyczne, w skład których wchodzą amortyzatory pneumatyczne, są najczęściej stosowane w maszynach, w tym między innymi w koparkach czy ładowarkach. Teraz jednak montowane są także w samochodach, w tym głównie w modelach terenowych oraz SUV, które przeznaczone są do jazdy po bezdrożach. Ponadto spotykane są w samochodach kombi.

Główną zaletą amortyzatorów pneumatycznych jest ich wysoka zdolność do tłumienia nierówności. Skutecznie tłumią różne wstrząsy oraz drgania, dlatego też poprawiają wygodę jazdy. Dodatkowo, tego rodzaju amortyzatory umożliwiają regulację wysokości dla uzyskania odpowiedniego prześwitu.

Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych – tanio i skutecznie

Żywotność amortyzatorów pneumatycznych szacowana jest na około 300-400 tysięcy kilometrów. Po tym czasie zawieszenie to może zacząć sprawiać coraz więcej problemów. Niestety, koszty zakupu tych części samochodowych są naprawdę wysokie – to nawet parę tysięcy złotych.

W takiej sytuacji rozwiązaniem może być regeneracja amortyzatorów pneumatycznych, czyli kompleksowa naprawa tego typu elementów. Wówczas zakup nowej, drogiej części nie jest konieczny!

Specjalistyczna regeneracja amortyzatorów pneumatycznych polega przede wszystkim na wymianie uszkodzonej poduszki pneumatycznej, czyli miecha. Dodatkowo, elementy dokładnie czyści się, a następnie testuje pod względem ich szczelności.

Gdzie można zregenerować amortyzatory pneumatyczne?

Aktualnie regeneracja amortyzatorów pneumatycznych jest coraz popularniejszą usługą w związku z większym udziałem samochodów terenowych i SUV w rynku motoryzacyjnym.

Firmy, które zajmują się regeneracją tych właśnie komponentów, działają na terenie całego kraju. Adresy punktów prowadzących usługi dotyczące amortyzatorów pneumatycznych można znaleźć już teraz w internecie.

Reasumując, gdy zawieszenie pneumatyczne zaczyna sprawiać problemy, warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnej regeneracji amortyzatorów tego typu. To tańsza alternatywa od kupna nowych elementów!

Artykuł powstał przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych

Leave a Reply