Pad czy klawiatura?

Pad czy klawiatura?

W elektronicznej rozrywce, od lat trwa wojna, o to która platforma do grania jest najlepsza. Niektórzy są zagorzałymi zwolennikami grania na komputerach osobistych, jeszcze inni wybierają konsole. Zdarzają się jednak osoby, które są fanami grania zarówno na komputerze, jak i na konsoli. Wiele osób grających na pecetach, decyduję się także na granie padem. Niektórzy zastanawiają się, co jest lepsze do grania: pad czy klawiatura?

Pad czy klawiatura?

Pad czy klawiatura?Osoby przyzwyczajone do grania na konsolach, mogą czuć się nieco zgubione grając przy pomocy klasycznego ustawienia mysz+klawiatura; z kolei „pecetowcy” mogą uznać pad za niezbyt precyzyjną formę sterowania. Przy wyborze odpowiedniego kontrolera – myszy, klawiatury, czy pada – warto zwrócić uwagę na to w jaką grę obecnie gramy. Przykładowo, w gry typu FPS, czyli pierwszoosobowe „strzelanki”, będzie grało się znacznie lepiej w ustawieniu mysz+klawiatura. Przyczyną tego jest większa precyzja myszy komputerowej: ruchy nią są szybsze, sprawniejsze; steruję się znacznie płynniej od kontrolera do konsoli. Z kolei inna sprawa ma się z grami zręcznościowymi: różnego rodzaju platformówkami i bijatykami. Sterowanie w tego typu grach jest znacznie lepsze przy użyciu pada – wszystkie kluczowe przyciski są dostępne w jednym miejscu; układ przycisków jest znacznie łatwiejszy do nauczenia, niż w przypadku sterowania na klawiaturze.

Na jaki wybór się zdecydować?

Niektóre osoby preferują granie przy użyciu pada nawet na komputerze osobistym. Pad lepiej leży w dłoni, jest wygodniejszy; dzięki jego używaniu nie trzeba pochylać się nad klawiaturą. Z kolei, granie przy użyciu myszy i klawiatury jest znacznie bardziej precyzyjne, pozwala na dostęp do wielu skrótów klawiszowych (co jest szczególnie przydatne w grach RPG). Tak więc wybór: klawiatura czy pad, w dużej mierze uzależniony jest od tego w jakie tytuły gramy, oraz która konfiguracja jest dla nas bardzie komfortowa.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pad czy klawiatura?

2 thoughts on “Pad czy klawiatura?

  1. Dawno temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę z grami, to używałem tylko klawiatury. I tak się przyzwyczaiłem że do tej pory nie wyobrażam sobie grania przy pomocy pada

Leave a Reply