Strona główna Komputery Tusz czy toner - co wybrać?

Tusz czy toner – co wybrać?

Każdy użytkownik drukarki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od czasu do czasu kończy się w niej czynnik drukujący i niezbędne jest jego uzupełnienie. Niestety niewiele osób wie, jak go kupić, ponieważ swoją wiedzę dotyczącą działania drukarki ograniczają jedynie do tego kiedy włożyć do niej nowe czyste kartki. Jak zatem podejść do tego tematu? Na co powinno się wtedy zwracać uwagę?

Tonery czy tusze do drukarek?

Na samym początku dowiedzieć się trzeba tego czy kupić trzeba tusz do drukarki, czy też może toner. Jak się okazuje, poprawne określenie tego co się potrzebuje, jest znacznie łatwiejsze, niż się może wydawać. Wynika to przede wszystkim z typu drukarki, który się posiada. Jeśli ma się w domu lub też w biurze drukarkę atramentową, to potrzebny do niej będzie tusz. Jeśli jednak korzysta się z drukarki laserowej, to koniecznie trzeba będzie do niej kupić toner.

Co brać pod uwagę kupując toner?

Jeśli w drukarce wykorzystuje się toner do drukowania, trzeba następnie wiedzieć, jak się go powinno kupować. Jakie zatem cechy tonera będą najważniejsze i co będzie wpływało na to, czy kupi się dobry model, czy też nie?
Najważniejszą sprawą jest oczywiście to, aby kupić toner pasujący do posiadanej drukarki. Można to zrobić poprzez wybranie takiego opakowania, które posiada na sobie odpowiednie oznaczenia producenta mówiące wprost, że będzie on działać z podanymi drukarkami.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest również kwestia jakości danego tonera. Chodzi tu oczywiście o jego wydajność, czyli o to, jak wiele stron będzie w stanie on wydrukować. Im będzie to model wydajniejszy, tym nieco wzrośnie jego cena. Warto więc przed zakupem oszacować, jak dużo się drukuje i czy faktycznie model droższy będzie lepszym wyborem.
Na koniec trzeba jeszcze mieć na uwadze to, aby kupić toner kolorowy, lub też monochromatyczny. Oczywiście w tym wypadku wszystko zależy od tego, czy posiadana drukarka ma w ogóle możliwość wykonywania kolorowych wydruków, czy też możliwe na nie będą jedynie wersje czarnobiałe.
Zupełnie osobnym tematem są tzw. tonery zastępniki. Są to wersje nieoryginalne, które sprzedawane są poza oficjalną dystrybucją. Czy warto je kupić? Jak się okazuje często nie, ponieważ choć tańsze, to jednak również gorszej jakości, a także mogące stanowić ryzyko dla samego urządzenia.

Co brać pod uwagę kupując tusze?

Jeśli posiada się drukarkę atramentową, to siłą rzeczy, zamiast tonera, kupić trzeba tusz do drukarki. Jak się jednak okazuje, jest to znacznie prostsze, ponieważ ogranicza się tak naprawdę do dwóch spraw. Po pierwsze trzeba określić model posiadanej drukarki i na opakowaniu tuszu sprawdzić, czy będzie ona go obsługiwała. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na to, czy kupuje się tusz kolorowy, czy też czarnobiały. Wiedząc o tych dwóch sprawach, uda się kupić odpowiedni model.

Potrzebujesz sprawdzonych tonerów i tuszy? Zapraszamy do sklepu https://www.4color.pl/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Polecamy

Jak wybrać odpowiedni serwis kompresorów – kluczowe czynniki do rozważenia

Sprężarki są niezbędnym elementem wielu gałęzi przemysłu, takich jak energetyka, przemysł chemiczny, spożywczy czy budowlany. Wymagają jednak regularnej konserwacji i serwisowania, aby utrzymywać sprawne...

Agencja brandingowa, reklamowa i interaktywna. W czym specjalizują się te trzy podmioty?

Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej korzystają z profesjonalnego wsparcia zewnętrznych firm, które pomagają im rozwijać i promować swoją działalność. Pozwala to im skupić...

Ochrona i styl dla twojego Samsunga A50 – etui na miarę twoich potrzeb

Smartfon Samsung A50 to urządzenie, które warto odpowiednio chronić, aby jak najdłużej cieszyć się jego funkcjonalnością. W tym celu idealnym rozwiązaniem jest etui dedykowane...

Jak wybrać idealny zestaw do monitoringu domu?

Monitoring domu jest ważny, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim i mieniu. Dzięki rozwojowi technologii, dostępne są teraz różne opcje monitorowania, które pozwalają na łatwe...

Drony DJI Mavic – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Drony, znane również jako bezzałogowe statki powietrzne (UAV), to bezpilotowe statki powietrzne, które mogą być sterowane zdalnie lub autonomicznie. Drony mogą być używane do...