Buty robocze

Buty robocze

Warunki Twojej pracy często wymagają od Ciebie odpowiedniego zabezpieczenia ciała przed urazami? Wyposażasz się wtedy odpowiednie nakrycie głowy, rękawice, fartuch lub kamizelkę, spodnie oraz buty robocze. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że nosisz obuwie praktycznie przez większość swojego dnia? W domu zakładasz kapcie, na uroczystości lakierki, na plażę klapki, a w pracy? W pracy potrzebujesz solidnych butów, które będą chroniły Twoją kostkę przed skręceniem oraz jak najlepiej ograniczały skutki uderzenia w śródstopie i palce. Dodatkowo powinny być wygodne, ponieważ spędzasz w nich co najmniej 8 godzin w ciągu dnia.

Dlaczego warto używać profesjonalnego obuwia?

Przede wszystkim chodzi o Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Pamiętaj, ze nie jesteś skazany na jeden toporny model, wyróżnia się różne ich rodzaje, jak na przykład:

  • Trzewiki
  • Półbuty
  • Sandały
  • Obuwie gumowe
  • Obuwie zimowe
  • obuwie damskie.

Jak widzisz, dostępność obuwia roboczego jest ogromna i jest w czym wybierać. Pamiętaj o tym przed wyjściem na plac budowy.

Czym charakteryzują się dobre buty robocze i z jakich materiałów są wykonane?

Dobry produkt, to jakość jego wykonania. Podeszwy powinny być odporny na oleje, benzynę czy rozpuszczalniki. Obuwie powinno również posiadać właściwości antyelektrostatyczne, dobrze chronić piętę oraz być wytrzymałe na uderzenia i zgniecenia. O jakości wyrobu, producent informuje nas odpowiednimi certyfikatami.

Aby odpowiedzieć na pytanie o materiały użyte do produkcji butów roboczych, należałoby podzielić ich budowę na trzy najbardziej interesujące nas części:

  • Cholewka: Często wykorzystywana jest wysokiej jakości tłoczona skóra, skóra welurowa lub nubukowa. Aby zapewnić komfort noszenia, używa się kombinacji skóry oraz przewiewnego materiału.
  • Podeszwa: Tu używane są głównie polimery, jak dwuwarstwowy poliuretan PU/PU czy guma.
  • Podnosek: To najważniejszy element zabezpieczający naszą stopę przed uderzeniami i zgnieceniami. Najczęściej wykorzystuje się metal.

Gdzie można je kupić?

Buty robocze kupisz w sklepach stacjonarnych ze specjalistyczną odzieżą, są to tzw. sklepy BHP. Jeśli jednak wolisz sprawdzić ofertę bez wychodzenia z domu, możesz poszukać w sklepach internetowych, lub na stronach sklepu stacjonarnego.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Buty robocze

Leave a Reply