Strona główna Gry Czy 2020 rok negatywnie wpłynął na rynku gier i sprzętu dla graczy?

Czy 2020 rok negatywnie wpłynął na rynku gier i sprzętu dla graczy?

Znakomita większość podsumowań ubiegłego roku, pełna jest goryczy i rozczarowań, jako że wiele branż ucierpiało podczas pandemii koronawirusa. Wygląda jednak na to, że te pesymistyczne scenariusze ominęły rynek gier, który został wyceniony w 2020 roku na gigantyczną sumę 162,32 mld USD a jego wartość ma nadal rosnąć.

Obecna sytuacja związana z epidemią COVID- 19 wymusiła na społeczeństwach ograniczenie kontaktów społecznych do absolutnego minimum. Praca zdalna stała się normalną formą zarabiania, kino zamienione zostać musiało na telewizor, a spotkania towarzyskie na grę w sieci.

Szacuje się, że w 2020 roku na całym świecie było około 2,7 miliarda graczy. Ta ilość nieustannie rośnie, dając jeszcze większe nadzieje całej branży na niezakłócony niczym rozwój.

Jak wygląda obecnie rynek gier?

Rynek zdominowany jest głównie przez gry, które nie mają żadnej trwałej wartości. Wszystkie te gry zwane są tzw. „zabijaczami czasu” albo uproszczonymi modelami bez żadnej zapadającej w pamięć zawartości, która zostaje z nami na dłużej.

Wyjątkiem w tej grupie może być Cyberpunk, pozycja, na którą czekało całe grono graczy, szczególnie w Polsce. Obecnie opinie zarówno o fabule jak i o jej realizacji są mocno podzielone. Sama gra w dniu premiery była mocno niedopracowana, jednak stanowiła pewien powiew świeżości na rynku a producent, ostatecznie może pochwalić się dużym sukcesem sprzedażowym.

W branży gier AAA szacuje się, że produkcja gier wideo wzrosła ponad dziesięciokrotnie w ostatniej dekadzie a co za tym idzie także sprzedaż nowego sprzętu, który udźwignąłby rosnące zapotrzebowanie na grafikę i pamięć. Tutaj, z pomocą przychodzą firmy produkujące zewnętrzne dyski SSD i HDD.

Premiery sprzętu dla graczy
Swoją premierę miała w 2020 roku gamingowa marka SureFire, zapewniając graczom dużą przestrzeń na biblioteki gier, dając jednocześnie mobilność oraz wysoką wydajność. SureFire wyróżnia się na tle konkurencji absolutnie futurystycznym designem i dobrymi parametrami. SureFire planuje już niedługo powiększyć swoją ofertę o kolejne produkty przeznaczone dla graczy, co z pewnością ucieszy fanów gier także i w Polsce.

Cała branża zarabia co roku więcej pieniędzy (szczególnie na rynku mobilnym), a przedłużające się lockdowny spowodowane epidemią koronawirusa jedynie zwiększają zapotrzebowanie na produkty sektora gamingowego.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Polecamy

Drony DJI Mavic – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Drony, znane również jako bezzałogowe statki powietrzne (UAV), to bezpilotowe statki powietrzne, które mogą być sterowane zdalnie lub autonomicznie. Drony mogą być używane do...

W jaką pompę ciepła najlepiej zainwestować?

Pompy ciepła to obecnie jedna z najbardziej efektywnych i ekologicznych metod ogrzewania budynków. Dzięki temu, że pozyskują ciepło z naturalnych źródeł, takich jak powietrze,...

Jak wybrać matryce do laptopów?

Jak wiadomo, przy wyborze laptopa uwaga potencjalnych klientów przeważnie koncentruje się na podzespołach. Nie można jednak pod żadnym pozorem zapomnieć o matrycy, dzięki której...

Wygodna kuchnia – jak ją zaprojektować?

Którymi zasadami powinniśmy się kierować, żeby mieć wygodną kuchnię? Aneks kuchenny czy kuchnia tradycyjna? Jeżeli gotujemy w domu warto mieć funkcjonalną przestrzeń w kuchni. Czy taka...

Ból zęba? Dowiedz się, o co chodzi!

Obudziłeś się z bolącym zębem? Z pewnością zastanawiasz się nad przyczyną dolegliwości. Czy jest czym się niepokoić? Wszak jakikolwiek ból odczuwany w ciele człowieka...