Jak zbudować stronę na WordPressie?

Jak zbudować stronę na Wordpressie?

W obecnych czasach posiadanie własnej strony internetowej to konieczność. Każda firma, każdy szanujący się przedsiębiorca, musi posiadać stronę www oraz firmowy adres mailowy. Brak własnej strony internetowej, czy firmowego maila powodują ograniczony dostęp potencjalnych klientów, co automatycznie pozwala wygenerować niższy zysk z działalności.

Tworzenie stron internetowych

Możliwości utworzenia stron internetowych jest wiele. Można zaufać profesjonalnym firmom i zlecić im założenie strony, zaprojektowanie odpowiedniej grafiki, właściwe skonfigurowanie i obsługę strony internetowej. Trzeba liczyć się jednak z tym, że będzie trzeba ponieść wyższe koszty, niż gdyby postarać się założyć stronę internetową samemu. Istnieją również darmowe kreatory stron internetowych, wraz z gotowymi formularzami, tzw. szablonami stron www. Trzeba się jedynie zarejestrować i wybrać wygląd strony, a następnie można witrynę skonfigurować według własnego uznania.

Jak zbudować stronę na WordPressie?

Stronę internetową można również stworzyć samemu od podstaw. Trzeba pamiętać o opłatach – za domenę, czyli nasz adres „www” oraz za hosting, czyli serwer, na którym znajduje się nasza strona internetowa. Gdy mamy już i adres i serwer, możemy przystąpić do tworzenia własnej strony internetowej. Istnieje kilka różnych systemów, na których działać będą nasze witryny. Najpopularniejsze to WordPress, Joomla i Drupal. Oferują gotowe szablony i prowadzenie stron internetowych niczym w edytorze tekstowym.

Jak zbudować stronę na wordpressie? Ze strony WordPress pobieramy plik instalacyjny, wgrywamy go na serwer, otwieramy stronę internetową adreswitryny.pl/wordpress i instalujemy jak zwykły program. Przebieg instalacji jest bardzo prosty i już po kilku minutach możemy wybierać odpowiadający nam szablon strony i konfigurować stronę według naszych potrzeb. To musi się udać!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jak zbudować stronę na WordPressie?

5 thoughts on “Jak zbudować stronę na WordPressie?

  1. To pewnie kwestia szablonu. Darmowe szablony są trochę do siebie podobne. Zeby stronka wygladała troche bardziej orginalnie to trzeba kupić jakiś szablon, albo nawet zrobić swój.

  2. Niestety mam wrażenie że strony postawione na WP są do siebie bardzo podobne. Z czego może to wynikać?

  3. Fajna sprawa z tym WordPressem. Nawet laik może sobie pozwolić na stworzenie własnej strony. WP jest bardzo prosty i intuicyjny

Leave a Reply