Naturalne kosmetyki do włosów – zdrowa pielęgnacja

Naturalne kosmetyki do włosów

Naturalna pielęgnacja urody jest coraz bardziej popularna. Dostępne są wysokiej jakości kremy do twarzy, balsamy do skóry ciała, kosmetyki naturalne do włosów, oliwki do paznokci. Mogą zadbać o zachowanie świeżości, piękna i higieny tak samo skutecznie jak tradycyjne produkty. Tradycyjne – no właśnie, czy na pewno? Tak naprawdę używanie olejów i ziół to powrót do tradycji. O ile stosowanie balsamów i odżywek w formie bliższej natury jest już znane wielu kobietom, nadal nie każda z nich wie, że może podobnie zatroszczyć się o swoje włosy.

Włosy – jak zadbać o nie w naturalny sposób?

Naturalne kosmetyki do włosów to nie tylko szampony i gotowe maski odżywcze z dobrym składem. W trosce o włosy można zaopatrzyć się w czyste, 100% oleje do olejowania włosów, glinki do domowego sporządzania maseczek i hennę do farbowania i odżywiania. Wcierki działają nieco podobnie jak olejowanie, choć skupiają się bardziej na skórze głowy niż na całej długości włosa. Ale warto wrócić do olejowania, bo jest to dobry i przystępny sposób pielęgnacji.

Czym jest olejowanie włosów?

Olejowanie jest dosyć pracochłonną, lecz skuteczną metodą dbania o kondycję włosów. Właściwie nie różni się mocno od standardowego nałożenia odżywki ze spłukiwaniem, jednak oleje są nieco trudniejsze do spłukania. Oleje regenerują i zabezpieczają strukturę włosa. W zależności od rodzaju i porowatości można mieszać ze sobą różne naturalne oleje: awokado, kokosowy, lniany, migdałowy czy nawet oliwę z oliwek. Można też wykorzystać gotowe kosmetyki naturalne do włosów w postaci mieszanek olejów. Są one często wzbogacone w ekstrakty z ziół.

W czym pomagają kosmetyki naturalne do włosów?

Zabiegi z użyciem naturalnych produktów pomagają zachować zdrową skórę głowy i zwalczyć łupież oraz zmiany skórne. Mogą powstrzymywać wypadanie włosów i przyspieszyć porost nowych. Odżywiają skórę głowy, pobudzają jej krążenie, poprawiają wygląd, nadają blasku. Kosmetyki naturalne do włosów zabezpieczają je także przed czynnikami zewnętrznymi.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Naturalne kosmetyki do włosów – zdrowa pielęgnacja

Leave a Reply