Strona główna Internet Nowoczesne strony internetowe - jak je projektować, by spełniały swoją rolę?

Nowoczesne strony internetowe – jak je projektować, by spełniały swoją rolę?

Strony internetowe są koniecznym elementem każdego biznesu, jednak bardzo często posiadają je też osoby fizyczne, które marzą o zarabianiu na afiliacji, by przekształcić takie dodatkowe źródło zarobków w pełnowymiarowy biznes. W obu przypadkach projektowanie stron internetowych musi uwzględniać ich pierwotne przeznaczenie. Jakie powinny one być, by osiągnąć dzięki nim maksimum skuteczności?

Wygląd strony a zachęta do zapoznania się z jej treścią i podjęcia działania

Projektowanie stron internetowych, które mają doprowadzić do konwersji i podjęcia konkretnych działań, powinno rozpocząć się przede wszystkim od ustalenia ich wyglądu.

Do realizacji takich planów najlepszy jest design minimalistyczny. Wiele osób błędnie zakłada, że nowoczesne strony internetowe muszą być pełne efektów, które wprawią odwiedzających ich internautów w zachwyt. W rzeczywistości jednak strony internetowe powinny być pozbawione niepotrzebnych elementów, które odciągają uwagę od treści.

Szczególnie niepożądane są wszelkiego rodzaju elementy ruchome i animacje, gdyż internauci nie są w stanie zapoznać się dokładnie z tekstem, kiedy są one obecne i nawet w przypadku gdy próbują się oni w niego zagłębić, przewijane i ruchome elementy skutecznie im to uniemożliwiają.

Strona powinna być przede wszystkim przejrzysta i intuicyjna, gdyż w innym przypadku odwiedzający po prostu ja opuszczą. Dobry projektant stron internetowych będzie umiał pogodzić minimalizm ze sporą elegancją i wysoką funkcjonalnością.

Liczne integracje z zewnętrznymi narzędziami i usługami i dopasowanie do potrzeb marketingu

W przypadku stron, które mają przynieść konkretne zyski, niezwykle ważne jest, by prowadzące je osoby samodzielnie mogły przeprowadzać przy ich pomocy działania marketingowe, tworzyć kampanie reklamowe, monitorować je i modyfikować w miarę potrzeby.

Strony internetowe powinny więc posiadać spore możliwości w zakresie integracji ich z zewnętrznymi usługami, w tym z narzędziami marketingowymi i analitycznymi. Właściciele strony powinni być w stanie sami dodać poszczególne funkcjonalności i tagi, dzięki którym skuteczne promowanie produktów lub marketing afiliacyjny staną się faktem.

Projektowanie stron internetowych w oparciu o te wytyczne zapewnia firmom i blogerom sporą samodzielność i przynosi duże zyski, gdyż kampanie można na bieżąco tworzyć i modyfikować bez potrzeby oczekiwania na działania programistów, które następują często dopiero po dwóch tygodniach od zgłoszenia prośby.

Stronę idealną dla potrzeb zarobkowych stworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści, przed którymi strony biznesowe nie mają żadnych tajemnic. Zadbają oni o to, by zarządzanie stroną było łatwe, a jej design sprawi, że odwiedzający będą chcieli zostać na niej dłużej, co zwiększy ilość konwersji.

Strony internetowe Wrocław Dst Design
https://www.dstdesign.pl/
ul. Stanisława Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Polecamy

Drony DJI Mavic – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Drony, znane również jako bezzałogowe statki powietrzne (UAV), to bezpilotowe statki powietrzne, które mogą być sterowane zdalnie lub autonomicznie. Drony mogą być używane do...

W jaką pompę ciepła najlepiej zainwestować?

Pompy ciepła to obecnie jedna z najbardziej efektywnych i ekologicznych metod ogrzewania budynków. Dzięki temu, że pozyskują ciepło z naturalnych źródeł, takich jak powietrze,...

Jak wybrać matryce do laptopów?

Jak wiadomo, przy wyborze laptopa uwaga potencjalnych klientów przeważnie koncentruje się na podzespołach. Nie można jednak pod żadnym pozorem zapomnieć o matrycy, dzięki której...

Wygodna kuchnia – jak ją zaprojektować?

Którymi zasadami powinniśmy się kierować, żeby mieć wygodną kuchnię? Aneks kuchenny czy kuchnia tradycyjna? Jeżeli gotujemy w domu warto mieć funkcjonalną przestrzeń w kuchni. Czy taka...

Ból zęba? Dowiedz się, o co chodzi!

Obudziłeś się z bolącym zębem? Z pewnością zastanawiasz się nad przyczyną dolegliwości. Czy jest czym się niepokoić? Wszak jakikolwiek ból odczuwany w ciele człowieka...