Brakuje pomysłu na prezent?

Brakuje pomysłu na prezent?

Wcześniej czy później nadejdzie dzień, kiedy zostaniemy zaproszeni na imprezę z okazji urodzin imienin, rocznicy ślubu, etc. Sposobności do świętowania nie brakuje ani w rodzinie, ani w towarzystwie bliższych lub dalszych znajomych. W takim przypadku nie wystarczy ustalenie terminu i przygotowanie odpowiedniej garderoby.

Jaki prezent wybrać?

Najważniejszą, a często również najtrudniejsza kwestią, pozostaje temat prezentu. Jeśli pomysłu na takowy akurat brak – na pomoc przychodzą nam liczne dostępne w internecie sklepy oferujące prezenty na różne okazje. Foto-kubki, zabawne koszulki, książki czy długopisy to w ostatnich czasach standard. Prawdziwy problem pojawia się kiedy zadowolenie bohatera imprezy wymaga zapoznania się z kategorią: prezenty dla hobbystów. Wybór takiego podarunku wymaga uważnego i dogłębnego zapoznania się z ofertą dostępną na rynku oraz wysondowania, jakie okazy nasz obdarowywany już w swojej kolekcji posiada. Przykładem niech będzie miłośnik gier wszelakich. Do dyspozycji mamy zatem różnej maści gry karciane, poczynając od prostych talii do gier typu poker czy brydż, przez karty kolekcjonerskie – nabywane w kompletnych zestawach lub saszetkach zawierających losowe elementy talii. Takie karty są zazwyczaj przepięknie ilustrowane, przeznaczone raczej do przechowywania w specjalnym albumie niż do właściwej gry… Nasz hobbysta może być także miłośnikiem gier typu RPG – wówczas najbardziej wskazany byłby zakup podręcznika rpg, szczególnie jeśli najczęściej obejmuje on w czasie sesji rolę mistrza gry.

Na jaki prezent warto się zdecydować?

Jeszcze innym typem gier są gry planszowe – począwszy od tych całkowicie losowych, w których rzut kostką determinuje przebieg rozgrywki – typu chińczyk, grzybobranie etc., przez gry strategiczne – jak warcaby czy szachy, aż do gier planszowych o rozbudowanej motoryce wspierane przez żetony, karty, itp. Trzeba również mieć na uwadze, że im bardziej niszowe hobby – tym cena prezentu zazwyczaj jest wyższa. Chyba, że „prezentobiorca” ma nieco bardziej „przyziemne” hobby – jak np. uprawa ogródka, haft lub malowanie obrazów. Wówczas radość sprawi każda nawet najdrobniejsza rzecz z danej dziedziny – nasiona atrakcyjnych roślin, kolekcja mulin lub zestaw farb/ołówków/pędzli. Najważniejsze w całej akcji wyboru i zakupu prezentu jest tak naprawdę dobra znajomość pasji osoby którą chcemy obdarować, nasza pomysłowość i zasobność portfela. A czasem także nutka szaleństwa – prezent wykonany własnoręcznie, wg nietuzinkowej idei może stanowić najważniejszy (bo unikalny) okaz w kolekcji naszego hobbysty!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Brakuje pomysłu na prezent?

Leave a Reply