Obstawianie meczy – Jak grać?

Obstawianie meczy - Jak grać?

W Polsce obstawianie meczy jest legalne, pod warunkiem, że typujemy u legalnego bukmachera. Dostępne są stacjonarne punkty rozstawione zazwyczaj w centrach miast, lub można grać przez internet posiłkując się listą dozwolonych stacjonarnych bukmacherów on-line.

Jak obstawiać?

Aby móc zacząć przygodę ze sportem bukmacherskim należy mieć ukończone 18 lat. Następnie należy udać się do okolicznego punktu bukmacherskiego, które są otwarte w określonych godzinach ( zazwyczaj są to punkty: STS, Fortuna, Totolotek, Forbet) i założyć kartę członkowską (ważne, by zabrać ze sobą dokument tożsamości). Po weryfikacji i założeniu konta możemy liczyć na jakieś początkowe bonusy i rabaty, np. zakład bez ryzyka tj. oddają poniesiony zwrot wkładu własnego w przypadku złego podania wyniku lub typu bukmacherskiego.

Bukmacherzy mają dostępnych około 30 dyscyplin sportowych

Zdarzają się czasem dodatkowe typy nie związane ze sportem, np. kto zostanie prezydentem USA( polityka), lub co wydarzy się w 2022 roku( ciekawostki). By zacząć obstawiać warto znać się na jakiejkolwiek dziedzinie sportowej i ją w miarę często obserwować i analizować. Dostępne są tabele ligowe, zestawienia obu drużyn pokazujące statystyki i historie rozgrywek. Zdarzają się oczywiście zaskoczenia i ryzyka, zaś interesując się konkretnie i szczegółowo np. daną ligą w piłce nożnej można uniknąć źle trafionych meczów.

Podstawowe typy to oczywiście system 1-0-2, 1- oznacza typ na drużynę, która gra u siebie, 0- oznacza remis w rozgrywce, zaś 2- oznacza typ na drużynę gości. Kurs zależny jest od wielu czynników, np. od pozycji drużyny w tabeli, od ilości wygranych i przegranych meczy, od statystyk H2H, również od ilości osób, które postawiły na daną drużynę. Szczegółowe typy, to na przykład ilość strzelonych goli danej drużyny, ilość rzutów wolnych, karnych, autów itd. w przypadku piłki nożnej. Każda dyscyplina sportowa posiada swoje zaplecze typów specjalnych.

Zakłady bukmacherskie są opodatkowane, z każdej wpłaconej kwoty pobierane jest około 12%. Dopiero opodatkowana kwota stanowi mnożnik kursów, przemnożone typy oraz kwota wpłaty daję nam całkowitą sumę możliwą do wygrania (im wyższy wkład własny tym więcej można wygrać). Wygrana kuponu to dobrze wytypowane mecze, w przypadku jednego błędu można spodziewać się przegranej, wyjątkiem jest przekroczenie progu kursu, wtedy możemy liczyć na popełnienie jednego błędu, zaś wygrana jest pomniejszona o bardzo duży procent i wygrywamy około 10% całkowitej wygranej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Obstawianie meczy – Jak grać?

Leave a Reply