Strona główna Gry Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych

Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych

Amortyzatory pneumatyczne są stosowane dzisiaj coraz częściej. Gdy ulegają uszkodzeniu, nie trzeba kupować nowych elementów tego typu – można skorzystać z ich regeneracji.

Czym są amortyzatory pneumatyczne?

Zawieszenia pneumatyczne, w skład których wchodzą amortyzatory pneumatyczne, są najczęściej stosowane w maszynach, w tym między innymi w koparkach czy ładowarkach. Teraz jednak montowane są także w samochodach, w tym głównie w modelach terenowych oraz SUV, które przeznaczone są do jazdy po bezdrożach. Ponadto spotykane są w samochodach kombi.

Główną zaletą amortyzatorów pneumatycznych jest ich wysoka zdolność do tłumienia nierówności. Skutecznie tłumią różne wstrząsy oraz drgania, dlatego też poprawiają wygodę jazdy. Dodatkowo, tego rodzaju amortyzatory umożliwiają regulację wysokości dla uzyskania odpowiedniego prześwitu.

Regeneracja amortyzatorów pneumatycznych – tanio i skutecznie

Żywotność amortyzatorów pneumatycznych szacowana jest na około 300-400 tysięcy kilometrów. Po tym czasie zawieszenie to może zacząć sprawiać coraz więcej problemów. Niestety, koszty zakupu tych części samochodowych są naprawdę wysokie – to nawet parę tysięcy złotych.

W takiej sytuacji rozwiązaniem może być regeneracja amortyzatorów pneumatycznych, czyli kompleksowa naprawa tego typu elementów. Wówczas zakup nowej, drogiej części nie jest konieczny!

Specjalistyczna regeneracja amortyzatorów pneumatycznych polega przede wszystkim na wymianie uszkodzonej poduszki pneumatycznej, czyli miecha. Dodatkowo, elementy dokładnie czyści się, a następnie testuje pod względem ich szczelności.

Gdzie można zregenerować amortyzatory pneumatyczne?

Aktualnie regeneracja amortyzatorów pneumatycznych jest coraz popularniejszą usługą w związku z większym udziałem samochodów terenowych i SUV w rynku motoryzacyjnym.

Firmy, które zajmują się regeneracją tych właśnie komponentów, działają na terenie całego kraju. Adresy punktów prowadzących usługi dotyczące amortyzatorów pneumatycznych można znaleźć już teraz w internecie.

Reasumując, gdy zawieszenie pneumatyczne zaczyna sprawiać problemy, warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnej regeneracji amortyzatorów tego typu. To tańsza alternatywa od kupna nowych elementów!

Artykuł powstał przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Polecamy

Jak wybrać odpowiedni serwis kompresorów – kluczowe czynniki do rozważenia

Sprężarki są niezbędnym elementem wielu gałęzi przemysłu, takich jak energetyka, przemysł chemiczny, spożywczy czy budowlany. Wymagają jednak regularnej konserwacji i serwisowania, aby utrzymywać sprawne...

Agencja brandingowa, reklamowa i interaktywna. W czym specjalizują się te trzy podmioty?

Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej korzystają z profesjonalnego wsparcia zewnętrznych firm, które pomagają im rozwijać i promować swoją działalność. Pozwala to im skupić...

Ochrona i styl dla twojego Samsunga A50 – etui na miarę twoich potrzeb

Smartfon Samsung A50 to urządzenie, które warto odpowiednio chronić, aby jak najdłużej cieszyć się jego funkcjonalnością. W tym celu idealnym rozwiązaniem jest etui dedykowane...

Jak wybrać idealny zestaw do monitoringu domu?

Monitoring domu jest ważny, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim i mieniu. Dzięki rozwojowi technologii, dostępne są teraz różne opcje monitorowania, które pozwalają na łatwe...

Drony DJI Mavic – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Drony, znane również jako bezzałogowe statki powietrzne (UAV), to bezpilotowe statki powietrzne, które mogą być sterowane zdalnie lub autonomicznie. Drony mogą być używane do...